Stacja Narciarska Rusin-Ski zlokalizowana jest na północnym zboczu  Wierchu Rusińkiego (948 m n.p.m.). Charakteryzuje się świetnymi warunkami narciarskimi oraz korzystnym usytuowaniem na mapie Podhala.

Większość tras na Rusińskim Wierchu oznaczonych jest kolorem niebieskim, co oznacza, że są one łatwe i sprzyjają narciarstwu rodzinnemu. W kompleksie znajdują się także trudniejsze – czerwone odcinki, pozwalające na szybszą jazdę. Dla chętnych do jazdy na tyczkach i startu w narciarskich lub snowboardowych slalomach, udostępniona jest trasa sportowa – tuż obok pozostałych stoków. Tym, co wyróżnia Stację Narciarską RUSIŃ-SKI – pośród innych podhalańskich ośrodków – jest jego usytuowanie. Tylko tutaj kolej linowa i trasy zjazdowe zlokalizowane są niemal idealnie na północ. Dodatkowo, stoki w Bukowinie Tatrzańskiej to jedne z najwyżej położonych tego typu terenów na Podhalu. Wszystko to gwarantuje, że na Rusińskim Wierchu śnieg utrzymuje się aż do wiosny, a dobre warunki narciarskie panują od rana do późnego wieczora.

 

TRASY:

1 – „sportowa” –  poziom trudności „B” –  długość 900 m.

2 – poziom trudności „A”  – długość 400 m.

3 – idealna dla poczatkujących – długość 850 m.

4  – dla bardzo początkujących narciarzy oraz dla dzieci – długość 200 m.

5 – poziom trudności „A”- długość 1100 m.

6 – poletko ćwiczebne dla początkujących z wyciągiem taśmowym o długości 100 m Baby Lift

Na terenie Stacji znajduje się serwis, wypożyczalnia oraz sklep ze sprzętem sportowym. Funkcjonuje tutaj także szkoła narciarska.

Dla odwiedzających przygotowano także bezpłatne parkingi.

PODZIEL SIĘ