Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska posiada świetną lokalizację – w samym centrum Białki Tatrzańskiej i jest największą stacją narciarską położoną na Podhalu. W tym roku obiekt ponownie zdobył prestiżową nagrodę Najlepszego Ośrodka Narciarskiego w Polsce!

Kotelnica Białczańska dysponuje 15 kilometrami tras o różnym stopniu trudności – przygotowano tu szlaki zarówno łagodne, dostosowane do jazdy rekreacyjnej, jak i trasy bardziej wymagające, posiadające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Dzięki temu cały obiekt  cieszy się ogromnym uznaniem zarówno wśród początkujących pasjonatów jeżdżenia na nartach i snowboardzie, jak i tych bardzo zaawansowanych!

W Kotelnicy Białczańskiej przygotowano też atrakcję zdecydowanie godną uwagi pasjonatów narciarstwa biegowego – znajdą oni tutaj kilkanaście kilometrów tras biegowych! Malowniczo położone szlaki, prowadzą między szczytami Kotelnicy i Jankulakowskiego Wierchu – gdzie co roku rozgrywa się Red Bull Bieg Zbójników. Profesjonalnie przygotowane trasy biegowe są oświetlone i regularnie naśnieżane. Wielbiciele tej dyscypliny mają do dyspozycji cztery zróżnicowane pętle długości od 1250m do 4380m.

Przygotowany Snowpark posiada długość 300m i jest jednym z największych tego typu obiektów w kraju. Imponujący tor z przeszkodami, tzw. jibowymi – typu boksy i poręcze oraz różnego rodzaju skocznie to tylko jeden z powodów, dla których w snowparku organizowane są liczne imprezy sportowe – przeznaczone zarówno  dla profesjonalistów, jak i amatorów jazdy freestyle’owej. Korzystający z atrakcji mają do dyspozycji wyciąg orczykowy, całość jest ratrakowana oraz oświetlona, co umożliwia jazdę także po zmroku.

Na terenie ośrodka Kotelnica Białczańska ulokowano również wypożyczalnie, sklepy sportowe, a także profesjonalny serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Znajduje się tu szkoła narciarska, oferująca szkolenia w czterech językach obcych – angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

W ciągu pełnego atrakcji dnia na stoku, na odwiedzających czeka też pełen kompleks restauracji, karczm i mniejszych punktów gastronomicznych. Wszystko w regionalnym góralskim klimacie!

PODZIEL SIĘ